MIESTNA ORGANIZÁCIA TRSTENÁ
Členská základňa

Počet členov k 31. 12. 2019:

Dospelí 964
Mládež 60
Deti 144

Náhodný obrázok
DSC09869
Kalendár událostí
Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
p
u
s
š
p
s
n
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Archív článkov
Najnovšie komentáre

TV relácia – “Na rybách – Petrov zdar!”

„Na rybách – Petrov zdar!“ je názov novej televíznej relácie určenej všetkým divákom, ktorý sa zaujímajú o prírodu a rybárstvo na Slovensku! Relácia je určená pre širšiu skupinu divákov v atraktívnom prevedení a má výchovno-vzdelávací charakter.

Tento projekt vychádza z dielne Slovenského rybárskeho zväzu (SRZ) v spolupráci s Rozhlasom a televíziou Slovenska (RTVS). Začiatok vysielania je naplánovaný na 12. februára 2017, kedy si premiéru relácie budete môcť pozrieť na “dvojke” RTVS.

Obsahom relácie budú témy z rybárskeho prostredia, ako napríklad:

predstavovanie rôznych regiónov Slovenska a ich zaujímavostí z rybárskeho hľadiska (návštevy základných organizácií SRZ, predstavovanie rybárskych revírov a okolitého regiónu)
propagácia činnosti SRZ (produkcia rybích násad na výrobných strediskách Rady SRZ a následné zarybňovanie rybárskych revírov, ichtyologické prieskumy slovenských riek a nádrží, ochrana rybárskych revírov,…)
priblíženie bežných problémov, ktoré majú nepriaznivý vplyv na rybárstvo na Slovensku (znečisťovanie životného prostredia, výstavba malých vodných elektrární a regulácie tokov, silný predačný tlak zo strany rybožravých predátorov,…)
návštevy detských rybárskych krúžkov a propagácia práce s mládežou
ukážky rôznych rybolovných techník, predovšetkým na slovenských revíroch, príležitostne aj v zahraničí (lov zameraný na rôzne druhy rýb v rôznych lokalitách, ročných obdobiach, lov s významnými osobnosťami,…)
tradičné rybárske recepty, nápady a grify priamo od vody (postupy pri spracovaní čerstvo ulovených rýb a ich príprava priamo pri vode na rôzne spôsoby)
príležitostné rubriky (v tejto časti relácie sa budeme venovať napríklad rybárskej legislative – vysvetlenie jednotlivých ustanovení vyhlášky a zákona, výnimočné udalosti z rybárskeho diania – výročia, snem, oslavy,…)
Každý diel televíznej relácie “Na rybách – Petrov zdar!” bude vysielaný na obrazovkách RTVS spolu 3 krát – premiéra a dva krát repríza. Dĺžka relácie bude 26 minút a periodicita vysielania premiéry každé dva týždne.

Hlavným cieľom tohto projektu je propagácia činnosti najväčšieho občianskeho združenia na Slovensku, ktoré má viac ako 119 tisíc členov a reláciu s rybárskou tématikou privítajú.

Zdroj:
http://www.srzrada.sk/aktuality/tv-relacia-na-rybach-petrov-zdar/

Print Friendly, PDF & Email

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.