MIESTNA ORGANIZÁCIA TRSTENÁ
Členská základňa

Počet členov k 31. 12. 2018:

Dospelí 940
Mládež 55
Deti 111

Náhodný obrázok
srz-018
Kalendár událostí
<< júl 2020 >>
pusšpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Archív článkov
Najnovšie komentáre

Petícia Chráňme vodné toky

Vážení občania Slovenskej republiky,

Slovenský rybársky zväz sa na Vás obracia so žiadosťou o podporu petície adresovanej ministrovi životného prostredia Slovenskej republiky, ktorý je kompetentný vykonať opatrenia smerujúce k okamžitému zastaveniu chaotickej výstavby malých vodných elektrární a prehodnotiť Koncepciu využitia hydroenergetického potenciálu vodných tokov SR do roku 2030, ktorá bola schválená Uznesením Vlády Slovenskej republiky pod číslom 178 z 9. marca 2011. Tento dokument je v rozpore s Rámcovou smernicou o vode a Smernicou Rady 92/43/EHS o ochrane prirodzených biotopov a voľne žijúcich živočíchov a rastlín. Smernice vstupom do Európskej únie prijala aj Slovenská republika a zaviazala sa ich dodržiavaním. Koncepcia využitia hydroenergetického potenciálu vodných tokov SR do roku 2030 nerešpektuje stanoviská odborných organizácii Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky a Slovenského rybárskeho zväzu, pričom obidve organizácie sa aktívne s plnou vážnosťou a zodpovednosťou podieľali na príprave tohto dokumentu. Prosíme Vás preto o podporu tejto petície uvedením osobných údajov a podpisom.

Žiadame Vás, aby ste nemenili text petície a formu podpisových hárkov. V prípade nejakého problému sa treba telefonicky obrátiť na kontaktnú osobu: Ing. Peter Beleš tel. č.: 0908/933931 alebo na email: beles@srzrada.sk

Petíciu môžu podporiť všetci občania SR. Podpísané petičné hárky budú po skončení petície doručené ministrovi životného prostredia Slovenskej republiky, Námestie Ľ. Štúra 1, 812 35 Bratislava. Petičné hárky prosíme nečíslovať, budú číslované centrálne.

Petičné hárky

Print Friendly, PDF & Email

5 Responses to Petícia Chráňme vodné toky

  • som rybarom este len od zaciatku tohto roka ale nevedel som v akej situacii su nase reviry ,co sa tyka vodnych el a ich vystavbou a myslim si ze stavat ich len preto aby niekto zbohatol a pritom znicil kus prirody je pekny nezmysel a preto som aj ja podpisal tuto peticiu a verim ze sa nam podari zvitazit nad tymi ktory nemyslia nad nasledkami v buducich rokoch .snad aj tento podpis pomoze .

  • Ked budete podpisovať petíciu poprosím večer ale až po tom ako zhasnete svetlo…. Ved energia nebude. Tak si pomaly zvykajte!!!!!!!
    A už sa spamatajte sedíte na teplých miestečkách a robíte len problémi občanom, ktorí si chcu splnit sen aby mohli vlastnit taketo dielo. Jediné čo poznate je ODVOLANIE!!!!!!!!!!!

    • Ani jednému občanovi, ktorý vlastní alebo plánuje postaviť takúto elektráreň nejde o energiu, ale len o peniaze. Pritom prínos elektrárne je zanedbateľný a škody nenahraditeľné. My budeme robiť vždy všetko preto, aby sme takýmto nezmyslom ako sú MVE zabránili.

  • A z čoho chceme mať zelenú energiu, ked slnečné kolektory zakazuju veternu energiu taktiež tak jedine nastavat Atómové elektrárne a ked niekto urobí chybu budú trpieť celé generácie…… že vodná elektráreň má negatívny vplyv na vodný ekosystém a rybárstvo???? Radšej keby sa úradníci zamerali na to aké ,,svinstvo´´ sa sype do riek od našich spoluobčanov rómov…..

  • A kde m,ozem tu peticiu podpisat? uz som sice nieco take podpisoval ale neviem co ten podpis stale plati alebo sa musim podpisat nanovo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.